...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Zjadacze chleba na pomoc niepełnosprawnym

Wyrzucacie plastikowe klipsy zamykające pakowany chleb? Okazuje się, że nie jest to bezużyteczny odpad. Danielle Rothchild, młoda dziewczyna z miasta Carmel w Indianie (USA) wymyśliła, jak je wykorzystać w szczytnym celu.

Danielle śmieje się, że po prostu je dużo chleba. Zjadła go mnóstwo zwłaszcza w czasie domowej izolacji z powodu pandemii koronawirusa. Od jakiegoś czasu kolekcjonuje plastikowe klipsy z pieczywa - w ciągu czterech lat zebrała ich 3,5 miliona. Jej hobby przerodziło się w chęć pomagania innym - w kwietniu 2017 roku założyła organizację non-profit pod nazwą „Danielle Cares for Chairs”. Jej działalność polega m.in. na zbieraniu klipsów do recyklingu. Pieniądze z recyklingu są przekazywane na cele charytatywne, głównie na zakup wózków inwalidzkich i innych pojazdów ułatwiających poruszanie się dzieciom niepełnosprawnym.

 

 

Obecnie klipsy są przekazywane przez tysiące ludzi. Do tej pory udało się kupić i przekazać 7 pojazdów dla niepełnosprawnych. Pandemia trochę spowolniła zbieranie klipsów, sytuacja jest trudniejsza również dlatego, że restauracje wspierające dotychczas tę działalność nie mogą obecnie przekazywać klipsów ze względów sanitarnych. Mimo to Rothchild ma nadzieję, że do końca roku uda się kupić i przekazać kolejne wózki. O pomoc - zwłaszcza w czasie pandemii - prosi zwykłych „zjadaczy chleba”. Przez stronę internetową organizacji można także przekazywać darowizny oraz rejestrować dzieci potrzebujące wózków inwalidzkich.

 


źródło: https://www.kcrg.com/

Bieżące wydanie czasopisma

Lekko i kolorowo - jesień z nowym Mistrzem Branży. Niebieski chleb, czarna beza, czekoladowa anatomia i desery ze szczawiem - to tylko niektóre smaczki, które znajdziecie na łamach jesiennego wydania.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>
  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji